Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak si zvýšit IQ

 

Jak si zlepšit náladu, a jak se starat o svoje zdraví a voliče? 

Víte něco o nejpoužívanějších potravinových doplňcích (to je např. multivitamin) , lécích a očkování?


 

Kde jsem čerpal informace na tento text pod tím?  1. Moje matka je doktorka medicíny, takže mám možnost tyto léky dobře vyzkoušet sám na sobě

2. taky  jsem chodil na vysokou zdravotní školu 

3. a ještě jsem znalosti získával z různých knížek, protože mě to baví , kniha : „Antioxidanty zázračné zbraně , vitamíny , aminokyseliny , stopové prvky, minerály“  a „Jak si zvýšit IQ“  a další. 


 

V dnešní době je velmi obtížné dosáhnout běžným stravováním dokonalého zásobování těla vitamíny, minerály, stopovými prvky a aminokyselinami. Chceme-li zajistit dokonalou výživu našeho těla, sáhneme po ovoci a zelenině, a také po doplňcích stravy, kterých je na našem trhu nepřeberné množství.

 

 

 

 

1.    Hořčík.

Tento doplněk dávám schválně na začátek, je totiž nejúčinnější, také je levný a může si ho dovolit každý.  Jste unavení, nervózní nebo je vám do pláče? Možná máte nedostatek hořčíku (magnézia).  Jak vlastně působí? Hořčík má v těle spoustu důležitých funkcí. Podmiňuje aktivitu asi tří set enzymů, čímž ovlivňuje výměnu energií v vašich buňkách, hlavně svalových a nervových.  Jaké má účinky? Uvolňuje napětí, zklidňuje, zlepšuje paměť a myšlení. Hořčík je minerál , který se podílí přibližně na 600 chemických procesů  a je málo obsažen v běžném jídle, proto je dobré si ho koupit. 

2.    Na druhém místě je multivitamin Calibrum nebo Centrum.

Ten totiž nahrazuje pestrou stravu. Je výhodné si ho koupit, protože pokud nám chybí některý vitamín , tak ho takto doplníme. Slouží k zdraví organismu, protože obsahuje celek minerálů  a vitamínů. 


3.    B – komplex jsou vitamíny pro mozek.

Má v sobě obsaženy všechny vitamíny řady B. Je užitečný pro každý lidský organismus, obzvláště pro sportovce, manažery a studenty. Jaké jsou vhodné aplikace B komplexu?  stres, neurologická onemocnění, deprese a duševní poruchy, špatná paměť a neschopnost koncentrace, snížená obranyschopnost, nadměrná fyzická a psychická zátěž, únava.

4.    Zinnat (Xorimax) je jedno z nejúčinnějších antibiotik s minimálními vedlejšími účinky.

Příěh: „Nejlepší antibiotikum je Zinnat 500, který je vysoce účinný a vedlejší účinky prakticky nemá. Na angíny trpím a vždy jsem byl léčen zastaralými a toxickými preparáty typu Rulid, tetracyklin a erythromycin - horší léčiva si snad ani nelze představit, kdo je někdy bral, ví, jak je po nich příšerně zle. Použití antibiotika cefalosporinové řady  Zinnat bylo jako zázrak, cítil jsem zlepšení ze dne na den, po čtyřech dnech teplota ze 40,5 na 37,8..“

5.    Framikoin  je velmi účinná  antibiotiková mast


6.    Pamycon je Framikoin, ale v podobě kapek do nosu.


7.    Erdomed je nejlepší lék na vykašlávání na světě.


8.    Vitamín C je na posílení imunity.

 Zvýšený příjem vitamínu C posiluje imunitní systém, zlepšuje odolnost proti nachlazení, infekčním onemocněním. Výborné zejména v období chřipkových epidemií.  Jaké má hlavní účinky ? a)stimuluje imunitní systém b) pomáhá předcházet nachlazení. c) urychlení regenerace při fyzické i psychické zátěži.  Vitamín C patří k nejčastěji užívaným vitamínům. Většině lidí je známý jeho preventivní účinek proti nachlazení a chřipce. Tento vitamín si nedokáže lidský sám organismus vyrobit, ale většina zvířat to umí, a proto jsou málo náchylná na nemoci a dokáží i za nepříznivých podmínek přežít.  

9.    Jak přecházet chřipce? Očkování proti chřipce je velmi účinná zbraň proti tomuto onemocnění.  Lidé starší 65 let a se srdečními potížemi jsou vystaveni vyššímu riziku při onemocnění chřipkou, a proto se jim obvykle očkování doporučuje. Chřipka každým rokem na světě zabije tisíce lidí. Riziko onemocnění po očkování vakcínou, obsahující neaktivní virus, je malé.   

10. Očkování proti hepatitidě typu A

velmi účinně zabrání této pro játra a celý organismus nebezpečné nemoci , marodí se s tím skoro rok, takže se to vyplatí. Očkování je vůbec výhodná věc pro zdraví lidí i ekonomiku státu , protože je to velmi účinná látka, která funguje, a lidé nejsou nemocní , pracují a platí daně a ne, že jsou na nemocenské nebo v nemocnici. Proč třeba více nedotovat očkování proti žloutence typu A, která se šíří dotykem a jídlem? 

11.  Chodíte třeba do lesa?  Tak je dobré se očkovat proti klíšťovce.

12. Koenzym Q10

je na energii srdce a těla. Koenzym Q10 je pro organismus zcela nezbytnou látkou, která se podílí na všech pochodech v těle, při kterých se spotřebovává energie. Koenzym Q10 je znám již řadu let. Byl izolován z hovězího srdce v roce 1957 a za objasnění jeho funkce obdržel prof. Mitschell Nobelovu cenu. Na co je dobrý? Únava, psychické a fyzické vyčerpání.

13. Co jsou to aminokyseliny? 7 základních aminokyselin tvoří proteiny a to je třeba maso , mléko nebo vejce.

 Aminokyseliny v prášku, tzn. proteiny , používají všichni vrcholový sportovci.  Nehrajete třeba tenis nebo fotbal? Toto se dá také použít místo masa a mléka. Výhoda je v tom , že aminokyseliny v prášku nezatěžují organismus a hlavně šetří trávicí trakt , např. když jíte hodně masa, tak můžete dostat rakovinu tlustého střeva, u proteinů v prášku toto nehrozí.

14. Aminokyselina L-arginine.

Je dobrý např. pro sportovce, velmi účinný na hojení ran např. po nějaké operaci. Tato aminokyselina podporuje produkci růstového hormonu, stimuluje růst svalové hmoty a urychluje celkovou regeneraci. Je nezbytná pro správné fungování imunity a jaterní funkce.  

15.Taurin 

K čemu je aminokyselina L-taurin: a) výrazně energizuje (psychický a fyzický energizér); b) působí proti únavě, zlepšuje koncentraci a soustředění; c) vhodný při práci vyžadující neustálé soustředění (řidiči z povolání, duševně náročná práce, studenti...)  Účinky taurinu mnohonásobně zesiluje kofein, čehož se cíleně užívá v energetických nápojích typu "Red Bull", "Semtex" aj. (např. energetický nápoj Semtex obsahuje taurin, kofein a cukr)..  Ověřil jsem si to sám prakticky a došel jsem k závěru, že se musí brát s cukrem jinak je Vám za chvíli blbě (zřejmě proto jsou všechny energetické drinky s taurinem tak přeslazeny). Dále je zřejmé, že když vezmete taurin jen tak bez cukru, tak se povzbuzení nekoná. Taurin patří mezi tzv. stimulační látky, takže podporuje činnost nervové soustavy a zlepšuje tak psychickou a fyzickou výkonnost. Je to  aminokyselina , takže si jí tělo vyrábí z masa.  

16.  Aminokyselina L-Tryptofan je na koncentraci ,

 má podobné účinky jako psychiatrický lék Zoloft, ten funguje na principu  mozkového hormonu serotoninu. Tryptofan slouží k jeho výrobě. Je hojně obsažen  např. v krůtím mase, a proto je tak chutné.  Dále po konzumaci čokolády dojde k zvýšenému přísunu l-tryptofanu do mozku a proto je tak dobrá. K čemu funguje L-tryptofan?: na  1. depresi, úzkosti, strach, vnitřní neklid 2. poruchy usínání a spánku, plytký spánek 3. abstinenčními příznaky při odvykání kouření, alkoholu a jiným závislostem 4. nutkání se přejídat  5. každodenními stresovými situacemi. L-tryptofan také slouží k výrobě melatoninu , který  je kvalitnější spánek, lépe se po něm vyspím a nemusím spát tak dlouho. Pozor! Při nadměrném podávání tohoto přípravku vzniká tvz. serotoninový syndrom, který se projevuje otupělostí, proto je dobré brát jednu tabletu po 2-3 dnech a ne každý den a taky pokud ho budeme brát v nadměrné výši každý den, tak je člověk trochu nepříjemně cítit, pokud nepoužijeme silný parfém.

17. L-Karnitin je specifickou aminokyselinou podporující odbourávání tuků v lidském těle.

Pomáhá výrazně zvýšit tvorbu energie z tuků. L-Karnitin je vhodný pro: a) stimulaci aktuálního psychického výkonu b) energizaci organismu a oddálení únavy.  L-karnitin je významným spalovačem tuků, umožňuje zvýšený fyzický výkon a působí i jako mozkový stimulátor (energizér i anti stresor současně) při velkém fyzickém nebo psychickém zatížení, zpomaluje a oddaluje pocit únavy. Navíc má blahodár#002060 http://www.vitalmax-obchod.cz/media/image/taurin-240.jpgb style=quot;Comic Sans MSný vliv na ochranu srdečního s#002060 face=/fontquot;valu.  Často se používá při hubnutí – pomáhá spalování tuků a tím tělo získává více energie, kterou použije mimo jiné i pro mozkovou činnost.  

18. Aminokyselina DL-fenylalanin je potravinový doplněk pro dobrý pocit ,

 podobně jako stabilizátor nálady Lamictal. Aminokyselina dextro-levo-fenylalanin  nebo také pfenylalanin  (DLPA) má schopnost zlepšovat náladu, mentální bdělost a snižovat nadměrnou chuť k jídlu. Jaké jsou účinky fenylalaninu  1) Má antidepresivní. Zároveň zvyšuje hladinu PEA a endorfínů, které též způsobují dobrou náladu. 2) Je na uvolňování bolesti: Studie prokázaly účinek Fenylalaninu při chronických bolestech, jelikož zvyšují hladinu morfínu podobných endorfínů v mozku. 3) Je také na Mentální bdělost. 

19. L-tyrosin je motivační stimulant.

K čemu slouží? Zvyšuje motivaci a stimulaci a je zdrojem neurotransmiterů pro přenos nervových vzruchů do mozku. Po užití tyrosinu ve formě potravinového doplňku vede ke stimulaci a zlepšení mozkové aktivity, potlačení depresivních a úzkostných stavů (výborné pro lidi, kterým nedělá dobře pochmurné podzimní a zimní počasí). Tyrosin zvyšuje tvorbu endorfinů.  Zlepšuje náladu, zvyšuje se aktivní tvorba vlastních endorfinů, zvyšuje se motivace něco dělat a pracovat.  Tyrosin je v organismu aminokyselinou nezbytnou pro vznik tzv. poplachových (stresových) hormonů adrenalin a noradrenalin. Tyto stresové hormony okamžitě mobilizují organismus a uvádí jej do stavu zvýšené pozornosti.

20.  DMAE je na dobrou paměť.

 Je to  mozkový vitamín obsažený například v mořských rybách. K čemu slouží? a) Aktivuje IQ  b) Urychluje proces učení a paměti c) Zlepšuje náladu a mentální energii d) Odstraňuje únavu e) Pozitivně ovlivňuje poruchy spánku f) Zpomaluje procesy stárnutí g) Posiluje imunitní systém

21. Lamictal je neurologický a psychiatrický lék na stabilizaci nálady , cítíme se totiž po něm dobře  

. Proč třeba neporadit voličům navštívit nějakého doktora a pokud se cítí špatně a mají špatnou náladu, tak jim toto může pomoci. Skutečně to funguje, zkoušel jsem to sám na sobě. 

22.  Víte , že existují léky na mládí?

 Je to DHEA - výchozí látka, tak zvaný prohormon, z něhož se tvoří všechny steroidní hormony, tedy jak mužské, tak ženské. Co jsou to hormony? Jsou látky obsažené v těle na řízení různých pochodů, např. adrenalin je na nabuzení organismu nebo růstový hormon působí na růst v mládí takže , pokud by jsme ho brali jako doplněk , tak více vyrosteme.

23. Activin   je výtažek z červeného hroznového vína.

Svým účinkem je řazen mezi antioxidanty a působí silněji než dosud známé antioxidanty až 500x tolik co  vitamín C, vitamín E a beta karoten.  Obsahuje koncentrované flavonoidy, které posilují imunitní systém především při nepříznivém počasí a infekčním ohrožení.  

24.Jaké účinky má ginkgo biloba,(je to strom jinan dvoulaločný)?

 V mozkové tkáni dochází ke zlepšení využití kyslíku paměťovými buňkami, čehož výsledkem je zvýšení koncentrace a celkové mentální svěžesti:  studenti si lépe pamatují učivo, manažeři zvládají více činností a jsou konkurence schopnější, u starších lidí ustupuje zapomnětlivost, stavy zmatenosti a deprese.

25.

Rybí tuk obsahuje kyseliny EPA a DHA, které patří mezi omega-3 kyseliny. Jaké účinky  má pro mozek? Je proti úzkostem , depresím, alzheimerově chorobě a chronickém únavovém syndromu. 

26.  Železo

Kdy je vhodné užívat železo ve formě potravinového doplňku? 1) Lidé s nedostatkem železa bývají více unavení, protože jejich tělu chybí kyslík. Nedostatek železa může zhoršovat příznaky deprese. Požádejte svého lékaře, aby zjistil, zda netrpíte nedostatkem. 2)  Poruchy pozornosti. V jedné studii byla prokázána významně nižší hladina železa u lidí trpících poruchami pozornosti. Pokud je lékařem stanoven deficit železa, užívání potravinového doplňku může toto zlepšit. 3) Bez dostatku železa nemůže být dostatečně syntetizován ATP (adenosintrifosfát), to je palivo organismu. Výsledkem je, že někteří lidé s nedostatkem železa pociťují únavu. 4) vegetariáni často trpí na nedostatek železa , protože nejedí maso, proto je dobré si ho koupit ve formě doplňku. Pozor! Potravinový doplněk železo způsobuje nadýmání nebo zažívací potíže!  

27.

Zinek je na zvýšení výkonnosti. 

28.

Piracetam. Zlepšuje zásobení mozku kyslíkem, zvyšuje průtok krve mozekem. Piracetam je výhodný jak cenově (cca 150 Kč / 100 tablet), tak svými účinky. 

29.Speed8 . Speed8 byl připraven v Česku odborníkem na výživu RNDr. Petrem Fořtem, CSc. Kromě podpory mozkové činnosti je vhodný též pro sportovní výkony i na hubnutí. Mezi jeho sekundární účinky patří dobrý vliv na psychickou regeneraci. Hlavními působícími látkami zde jsou mozkové přenašeče DMAE ,  GABA, a  dále obsahuje aminokyseliny DL-fenilalanin  a L-Karnitin. 

30. Žen-šen

Žen-šen značně posiluje celkovou imunitu organismu, podporuje správnou činnost jater. Za zmínku jistě stojí i jeho protinádorové účinky. Vhodný je také při nervovém vyčerpání. Je vynikající při odstraňování únavy, zlepšuje činnost mozku a jeho funkce jako paměť, učení a bystrost. 

31.

Co je Brahmi ? Jedná se o populární indickou ajurvédskou bylinu. Komu je užívání brahmi určeno? Doporučuje se všem, kdo potřebují zlepšit koncentraci, schopnost učení a znovuvybavování naučené látky - studentům, duševně pracujícím, lidem starším 40 let... Působí na zmírňování stresu a navození klidného spánku může být přínosem pro lidi s poruchami koncentrace  a psychicky vyčerpané.

32. Jaké účinky má káva? Zřejmě nejrozšířenější stimulační prostředek je kofein. Káva pozitivně stimuluje centrální nervovou soustavu. Kofein má ale také nepříjemné vedlejší účinky – kromě toho, že zrychlí váš tep i dechovou frekvenci, urychlí i práci ledvin, takže při pití kávy bude toaletu navštěvovat mnohem častěji. Kofein působí především na mozek,  zlepšuje vnímání a zrychluje tok myšlenek.

33. 

Čokoláda a kakao Je všemi oblíbená pochoutka . Spolu s kakaem dokáže díky obsahu theobrominu i cukru organismus nabudit, ale štíhlé linii nepřidá. Občas si nějaký ten kousek dopřát můžeme. Díky její skvělé chuti jí někteří jedinci nemohou odolat. Při koupi čokolády i kakaa  je dobré dát pozor na kvalitu, protože nejvíc theobrominu se nachází v hořké kvalitní čokoládě a pravém kakau, ale mléčná čokoláda je chutnější.


 

Co na to říkají odborníci?

1.    "Obohacením jídelníčku o doplňky stravy lze snížit rizikové faktory přispívající ke vzniku řady chorob", říká Prof. MUDr. RNDr. Vilím Šimánek DrSc. z Ústavu lékařské chemie a biochemie Univerzity Palackého v Olomouci.


 

2.    Účinek doplňků stravy na naše zdraví vnímá také dermatoložka MUDr. Jiřina Cabalová. ?Vhodně zvolené doplňky stravy zvyšují obranyschopnost organismu, zpomalují stárnutí buněk a zvyšují schopnost organismu zvládat stresové situace a nepříznivé vlivy životního prostředí,? vysvětluje Cabalová.


 

3.    A pro koho jsou doplňky stravy určeny? Doporučuji je zejména lidem žijícím ve velkých městech, kuřákům, lidem pracujícím ve stresu a seniorům.? dodává Prof. Vilím Šimánek k rizikovým skupinám.


 


 

1.    Kde sehnat tyto vitamíny , minerály a aminokyseliny? V lékárnách a nejsou na lékařský předpis.


 

2.    Ne každý si tyto doplňky stravy může dovolit , ale kdo na to má peníze  , tak se to vyplatí. 

3.    Jaký může být také cíl politika ? Starat se o duševní i tělesné zdraví voliče např. prevencí přes potravinové doplňky (vitamíny, minerály a aminokyseliny), to je důvod proč to tady píšu. Jaká je velká výhoda potravinových doplňků? Jsou přírodního původu, protože jsou obsažený běžně v lidském organismu. Nemají žádné vedlejší účinky, na rozdíl od farmaceutických léků a také slouží k prevenci vážných onemocnění, které je potřeba potom léčit chemií v nemocnici.


 

4.    Myslíte stejně jako já, že by se měli tyto doplňky stravy jako vitamíny, minerály a aminokyseliny dotovat stádem, pro větší zdraví občanů ČR? Jaké to má výhody? Ušetří se potom na drahých lécích , při skutečném onemocnění, protože jak už bylo řečeno potravinové doplňky působí preventivně na řadu onemocnění. A ušetří , tak státu pobyty  v nemocnicích, takže proč to nepodporovat? Co na to říkáte?


 

5.    Jaká jsou hodně výživná jídla?  a)Jsou to vejce, protože je to jedna buňka , ze které se vytvoří nový organismus, jako kuře. Nejlepší jsou na měkko, takto se totiž dobře tráví a zachovají se vitamíny, než když je převaříme až do zelena. Varem se ničí vitamíny a dnes se všechna zelenina vaří a vitamínů je málo. Je chyba je nejíst jen proto, že je tam cholesterol  2x týdně 4 vejce nevadí.  
 

b) Rýže je také hodně výživná a chutfont color=ná. Vedle pšenice a žita je rýže nejdůležitější obilovinou světa, která poskytuje potravu skoro polovině lidí. Nehodnotnější je přírodní hnědá rýže (tzv. rýže Natural nebo taky integrální). Pokud je neloupaná - Natural rýže, tak ta má uchováno o 80 % více cenných živin (minerálů) než rýže  loupaná (bílá).


 

1. Hrnek uvařené rýže obsahuje pouze 150 kalorií.

2. Díky obsahu minerálních látek a vitamínů je hnědá rýže ideální potravinou pro zdravé vlasy, nehty, kůži a kosti.

3. Rýže obsahuje 8 esenciálních aminokyselin. Pokud uvaříme rýži s luštěninami (např. čočkou, hrachem či sójou), získáme plnohodnotný zdroj bílkovin jako třeba maso , takto ho můžeme nahradit a být vegetariány.
 

    Proč to sem dávám? Toto se může hodit pro voliče, např. v nějakém emailu nebo volebním letáku , anebo také pro zdraví a koncentraci politika při volebních mítincích , diskuzích v televizi a poslanecké sněmovně.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

This program will get you where you need to go

(Jeffreydon, 17. 11. 2020 21:18)

Product Overview. AIMP is a lightweight but powerful music
player with all the features you need to play almost every
audio format available. The application is filled with useful
features and functionality in a surprisingly small package
with a minimal View More

https://reward.tyretakeaway.co.uk/
https://qualidademais.com.br/

стеклянный дом мис ван дер роэ

(domosidese, 16. 11. 2020 2:28)

https://is.gd/IMbXDB

can you bring viagra into australia holdBeereBtjcauctt

(Kmrfmurb, 15. 11. 2020 12:40)

is there a generic for cialis or viagra https://purevigra.com/ male viagra alternative

bygga kåpa till släp aperca.se

(aperca.se, 7. 11. 2020 4:59)


Hey this is kind of of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I'm starting a blog soon but have no coding skills so I wanted to get advice from someone with experience. Any help would be enormously appreciated! reipr.aperca.se/map9.php bygga kåpa till släp

dehllap.se sia inredning hemsida

(dehllap.se sia inredning hemsida, 5. 11. 2020 10:27)


Hi there colleagues, its wonderful article on the topic of educationand entirely defined, keep it up all the time. sia inredning hemsida dehllap.se/map23.php

studentpresent flytta hemifrГҐn munhea.se

(munhea.se, 5. 11. 2020 0:36)


Outstanding quest there. What occurred after? Thanks! minsk.munhea.se/map3.php studentpresent flytta hemifrГҐn

skinnstövlar med snörning aperca.se

(aperca.se, 4. 11. 2020 15:39)


Hi there to every body, it's my first pay a quick visit of this webpage; this blog carries amazing and truly good stuff in support of readers. mysub.aperca.se/map8.php skinnstövlar med snörning

oreiep.se hur pГҐverkar stress oss fysiskt

(oreiep.se hur pГҐverkar stress oss fysiskt, 4. 11. 2020 8:16)


I think this is among the most significant info for me. And i'm glad reading your article. But want to remark on some general things, The website style is perfect, the articles is really nice : D. Good job, cheers hur pГҐverkar stress oss fysiskt oreiep.se/map18.php

squgarik.se

(squgarik.se, 3. 11. 2020 19:13)


Excellent post however I was wanting to know if you could write a litte more on this topic? I'd be very thankful if you could elaborate a little bit more. Kudos! squgarik.se/map6.php jim beam honey

varför får man ibs munhea.se

(munhea.se, 3. 11. 2020 12:06)


hi!,I like your writing so a lot! percentage we keep in touch extra approximately your article on AOL? I require a specialist in this space to resolve my problem. May be that's you! Looking ahead to look you. viesu.munhea.se/map4.php varför får man ibs

squgarik.se

(squgarik.se, 3. 11. 2020 4:40)


Hey I am so glad I found your webpage, I really found you by error, while I was looking on Askjeeve for something else, Anyhow I am here now and would just like to say thanks for a fantastic post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it all at the minute but I have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the awesome b. squgarik.se/map27.php finja cellplast s100

fördelar med aluminium aperca.se

(aperca.se, 2. 11. 2020 22:08)


Hi! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any tips? emti.aperca.se/map8.php fördelar med aluminium

persdap.se

(persdap.se, 2. 11. 2020 14:09)


Pretty section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I get actually loved account your weblog posts. Any way I will be subscribing on your feeds or even I fulfillment you get admission to persistently fast. persdap.se/map35.php polyp i livmodern cancer

enugn.se

(enugn.se, 2. 11. 2020 3:57)


Hey! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay. I'm definitely enjoying your blog and look forward to new posts. enugn.se/map9.php hur mycket protein per kg

zara larsson hot pics munhea.se

(munhea.se, 1. 11. 2020 23:30)


Really when someone doesn't know after that its up to other people that they will help, so here it takes place. sgemr.munhea.se/map8.php zara larsson hot pics

egluopu.se

(egluopu.se, 1. 11. 2020 12:00)


I love what you guys tend to be up too. This sort of clever work and exposure! Keep up the fantastic works guys I've added you guys to my blogroll. egluopu.se/map37.php går svamp över av sig själv

ont längst bak på tungan aperca.se

(aperca.se, 1. 11. 2020 2:17)


What a material of un-ambiguity and preserveness of valuable familiarity regarding unpredicted feelings. fiagh.aperca.se/map11.php ont längst bak på tungan

otertbe.se

(otertbe.se, 1. 11. 2020 1:44)


If you are going for best contents like me, just visit this site all the time because it provides quality contents, thanks otertbe.se/map10.php cysta på sköldkörteln symtom

lidl oskarshamn Г¶ppettider munhea.se

(munhea.se, 31. 10. 2020 10:53)


Spot on with this write-up, I seriously believe this website needs much more attention. I'll probably be back again to read more, thanks for the advice! thems.munhea.se/map4.php lidl oskarshamn Г¶ppettider

sasilu.se

(sasilu.se, 31. 10. 2020 8:30)


Wonderful article! This is the type of information that should be shared across the net. Disgrace on the search engines for now not positioning this post upper! Come on over and discuss with my site . Thank you =) sasilu.se/map10.php sluta med levaxin symptom


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

následující »